«

»

Maj 11 2017

Wydrukuj to Wpis

DZIEŃ EUROPY

DSC07324    9 maja br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Europy. Każdy zespół klasowy wylosował jedno państwo europejskie. Zadaniem gimnazjalistów było przygotowanie ściennej gazetki poświęconej temu krajowi oraz ubranie się w charakterystyczne stroje danego państwa lub w kolorach flagi. Młodzież wywiązała się z powierzonych zadań. Jury oceniło interesujące klasowe ekspozycje zawierające informacje i ciekawostki o krajach europejskich, a na korytarzach podziwialiśmy gimnazjalistów w kolorowych strojach. ZDJĘCIA>>> Uwagę zwracali uczniowie 1C, którzy przypominali grupę Szwajcarów zwiedzających naszą szkołę. Podczas przerw lekcyjnych w holu szkoły na gimnazjalistów czekały liczne atrakcje. Niektórzy wzięli udział w konkursie na temat Unii Europejskiej, inni rozwiązywali krzyżówki. Można było również pomalować twarz. Na wielu buziach pojawiły się barwy narodowe krajów europejskich. Dla łasuchów organizatorzy przygotowali słodkie smakołyki: wyśmienitą szarlotkę i smaczny sernik.

Ilona Karska, 2c

Zatwierdziła: G.Wysocka