«

»

Cze 22 2017

Wydrukuj to Wpis

DZIEŃ PATRONA

DSC23    20 czerwca br. świętowaliśmy Dzień Patrona. Najpierw udaliśmy się do kościoła pod wezwaniem św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy. Mszę świętą w intencji całej społeczności szkolnej celebrował biskup drohiczyński ksiądz doktor Tadeusz Pikus. Po eucharystii goście, uczniowie i nauczyciele udali się do Węgrowskiego Ośrodka Kultury. Tam laureaci konkursów zorganizowanych z okazji Roku Jana Dobrogosta Krasińskiego odebrali nagrody.  FOTO>>>Młodzież rywalizowała w konkursach plastycznym, fotograficznym i wiedzy o naszym patronie. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali gromkie brawa. Następnie uczestnicy uroczystości obejrzeli program artystyczny poświęcony patronowi naszej szkoły i czasom, w których żył. Głośny aplauz wywołał menuet – francuski taniec wywodzący się z baroku – zaprezentowany przez uczniów naszej szkoły. Tancerze zachwycili perfekcyjnie przygotowanym układem choreograficznym i niezwykle barwnymi, bogato zdobionymi strojami przypominającymi czasy Jana Dobrogosta Krasińskiego. Dzięki utworom granym przez szkolny zespół Dobrogost Band uczestnicy uroczystości mogli poczuć się jak na spotkaniu w barokowym pałacu. Następnie głos zabrał ksiądz biskup, który podziękował za zaproszenie i wspólne świętowanie oraz życzył „dobrych i mądrych” wakacji.

Hanna Chojnowska

Zatwierdziła: T.Święcicka