«

»

Cze 27 2017

Wydrukuj to Wpis

POWITANIE WAKACJI

DSC_8209   W przedostatni dzień roku szkolnego dzieci i młodzież z węgrowskich szkół wystąpili na Rynku Mariackim. Występ rozpoczął koncert zespołu Dobrogost Band z naszego gimnazjum pod kierunkiem pana Michała Soszki z udziałem pana Piotra Bartnika i pani Emilii Polkowskiej. Potem nasza młodzież w pięknych strojach z gracją zaprezentowała dwa układy taneczne z epoki baroku.
Kolejnym punktem koncertu były występy solowe dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie. Piękną interpretacją piosenek popisały się Zosia Czerska, Nela Zawadzka, Anastazja Żołnierzak i Julia Demecka. Następnie obejrzeliśmy  występ zespołu tanecznego z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie.
W barwnych strojach młodzież z zapałem zaprezentowała suitę podlaską przy akompaniamencie pana Andrzeja Giersa. Na zakończenie wszyscy chętni wraz z wykonawcami  brawurowo odtańczyli belgijkę na płycie Rynku. Widzowie nagrodzili  artystów gromkimi brawami.
Organizatorem koncertu pod patronatem Burmistrza Węgrowa było nasze gimnazjum.
Dziękujemy paniom dyrektorkom z liceum, szkoły podstawowej i Węgrowskiego Ośrodka Kultury za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.
Udanych wakacji!

Grażyna Wysocka

Zatwierdziła: T.Święcicka