«

»

Wrz 25 2017

Wydrukuj to Wpis

SAMOCHODÓW MNIEJ, PRZYRODZIE LŻEJ

DzienBezSamochodu201722 września br. w naszej szkole odbyły się obchody „Dnia bez Samochodu”. Już od rana na uczniów czekały miłe niespodzianki. Każdy, kto do szkoły przyjechał rowerem, otrzymywał słodkie upominki oraz naklejki. Pierwszoklasiści, czwartoklasiści i siódmoklasiści w świetlicy szkolnej spotkali się z policjantami, którzy przypomnieli najważniejsze zasady ruchu drogowego. Dla chętnych przygotowane były różnorodne konkursy: plastyczny pod hasłem „Samochodów mniej, przyrodzie lżej”, sprawnościowy, wiedzy o ruchu drogowym, rowerowy, ekoquiz oraz ekoklasa. Najmodniejszym kolorem w tym dniu była zieleń. Wielu uczniów włożyło zielone koszulki, spodnie, bluzy czy buty, aby podkreślić jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Grupa najstarszych uczniów wybrało się na patrol z policjantami. Kierowcy, którzy złamali przepisy ruchu drogowego, zostali ukarani mandacikiem i musieli zjeść plasterek cytryny. Natomiast kierowcy jeżdżący zgodnie z przepisami otrzymywali jabłko.
Serdecznie dziękujemy panom policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie i nauczycielom naszej szkoły za dzień pełen atrakcji i wrażeń.

Piotr Bartnik
Zatwierdziła: T.Święcicka