«

»

Paź 02 2017

Wydrukuj to Wpis

WYCIECZKA DO STAREJWSI

starawieś1-7b26 września 2017 r. wybraliśmy się z panem M.Okrasą, naszym  wychowawcą,
i nauczycielem historii panem P. Marchelą na wycieczkę do Starejwsi, miejscowości oddalonej kilka kilometrów od Węgrowa. Zwiedziliśmy tam zabytkową rezydencję Radziwiłłów wybudowaną na planie odwróconej litery T. Zaczęliśmy od obejrzenia pałacu urządzonego w stylu angielskim. Następnie przeszliśmy do części parkowej. Tam podziwialiśmy wiele starych drzew. W parku mogliśmy zobaczyć także rzeźby figur Matki Boskiej. Jedna z 1879 roku wzniesiona na pamiątkę śmierci Józefy Krasińskiej z Gawrońskich, druga to figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej, datowana na przełom XIX i XX wieku. Nasza wizyta  w Starejwsi zakończyła się pieczeniem kiełbasek na ognisku.
W dobrych humorach wróciliśmy do Węgrowa około godziny 14.30.

starawieś-7b starawieś3-7b starawieś2-7b

Marta Ciborowska, Maja Panufnik, klasa 7 b
Zatwierdziła: T. Święcicka