«

»

Paź 05 2017

Wydrukuj to Wpis

PAMIĘTAMY

Treblinka201728 września  br. uczniowie trzecich klas gimnazjum wraz z wychowawcami i nauczycielami historii wybrali się do Treblinki. Wyjazd edukacyjny był jednym ze sposobów na  upamiętnienie 75. rocznicy likwidacji węgrowskiego getta. Zanim wyruszyliśmy do Treblinki odwiedziliśmy miejsca związane z wyznawcami judaizmu mieszkającymi przed wojną w naszym mieście. Zatrzymaliśmy się przed domem rabina Morgersterna, pomnikiem Angela Rozenblata , a także w miejscu, gdzie kiedyś stała synagoga. Udaliśmy się również do lapidarium. Nauczyciele przypomnieli nam historię ludności żydowskiej mieszkającej w Węgrowie. Następnie pojechaliśmy do Treblinki, gdzie w czasie II wojny światowej mieściły się hitlerowskie obozy: zagłady i pracy. Tam  nauczyciele historii uświadomili nam, jak tragiczne były losy osób, które tam trafiły. Nasza pamięć o nich to najlepszy sposób na oddanie im czci. To była wyjątkowa lekcja historii, której nie wolno nam zapomnieć. FOTO>>>

Kinga Marchela 3d
Zatwierdziła: T.Święcicka