NAJMŁODSI CZYTELNICY SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

DSC_9067  31 października uczniowie pierwszych klas po raz pierwszy udali się do szkolnej biblioteki. Najpierw obejrzeli  inscenizację utworu Wiery Badalskiej pt. „Przepraszam, smoku”. Spektakl pod kierunkiem p. M. Wołynko przygotowali uczniowie klasy IVa.  Następnie spotkali się z Czerwonym Kapturkiem, Kotem w Butach, biblioteczną Myszką i Książką. W te niezwykłe postacie wcielili się: Zuzanna Tomasiuk, Katarzyna Szwajkowska, Weronika Wołynko i Krzysztof Chojecki. Gimnazjaliści zaprezentowali najmłodszym uczniom naszej szkoły krótkie scenki mające na celu uświadomienie młodszym kolegom i koleżankom, jak należy obchodzić się z książką. Pierwszoklasiści zapoznali się również z regulaminem biblioteki szkolnej. Następnie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała pani nauczycielka biblioteki Edyta Wysokińska. Każdy nowy czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Tego dnia uczniowie pierwszych klas mogli również po raz pierwszy wypożyczyć książkę.  FOTO>>>

Pierwszoklasiści, bądźcie częstymi gośćmi szkolnej biblioteki!

Napisała: Monika Elgas
Zatwierdziła: T. Święcicka