SPOTKANIE Z PRZYJACIÓŁMI ZWIERZĄT

spotkanie z przyjaciółmi zwierząt30 października br. uczniowie klasy IIIc wraz z p. Jolantą Kowalik udali się do biblioteki miejskiej, aby obejrzeć wystawę Zdzisława Twardowskiego i Edwarda Woźnego zatytułowaną „Portrety zwierząt łownych”. Gimnazjaliści zostali ciepło przywitani przez autorów prac. Myśliwy p. E. Woźny słowami „Darzbór” rozpoczął bardzo interesujący wykład na temat swojej pracy i zwierząt żyjących w lesie. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, co należy robić, gdy podczas spaceru po lesie człowieka zaatakuje dzik, żubr lub wilk. Po zakończeniu wykładu był czas na zadawanie pytań. Autorzy zaprezentowanych na wystawie obrazów udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Następnie gimnazjaliści podziwiali przepiękne dzieła i rozmawiali z ich autorami. Pełni wrażeń wrócili do szkoły na zajęcia.

Bartosz Jarosiewicz
Zatwierdziła: T.Święcicka