TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA

DSC_9303    10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia w holu szkoły odbył się VIII Festiwal Pieśni Patriotycznej. Razem z nami świętowali zaproszeni goście: p. Cecylia Radzikowska – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach i p. Leszek Redosz – wiceburmistrz Węgrowa. Uczestnicy festiwalu rywalizowali w czterech kategoriach: pierwsze klasy i czwarta szkoły podstawowej, siódme klasy szkoły podstawowej, drugie klasy gimnazjum, klasy łączone. Wykonawcy zaprezentowali najpopularniejsze pieśni patriotyczne pochodzące z różnych okresów burzliwej historii Polski.  Uczestnicy festiwalu przypomnieli wiele pięknych i wzruszających utworów patriotycznych, np. „Rotę”, „Piechotę”, „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci”. Występy oceniło jury w składzie: p. P. Bartnik, p. M. Krasnodębska, p. E. Wysokińska, p. E. Polkowska i ks. D. Obzejta. Podczas obrad jury wysłuchaliśmy koncertu zespołu Dobrogost Band oraz nowego trio wokalnego w składzie:
p. M. Soszka, p. P. Bartnik i ks. D. Obzejta. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po zakończeniu zmagań konkursowych zabrali głos goście. Dziękowali młodzieży za wspólne śpiewanie, gratulowali zwycięzcom, chwalili wspaniale przygotowanych wykonawców. Na zakończenie uroczystości p. dyrektor podziękowała organizatorom festiwalu: p. M. Soszce i p. P. Bartnikowi.  FOTO>>>

Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy VIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej

Kategoria pierwsze klasy i czwarta szkoły podstawowej

I miejsce – Ia, Ib, IVa

Kategoria siódme klasy szkoły podstawowej

I miejsce – VIIb

II miejsce – VIIa

III miejsce – VIIc

Kategoria drugie klasy gimnazjum

I miejsce – IIc

II miejsce – IId

III miejsce – IIa,  IIe

Wyróżnienie – IIb

Kategoria klasy łączone

I miejsce – IIIc i IIId

II miejsce – IIIa i IIIb

III miejsce – IIc i IId

Napisała: Hanna Chojnowska
Zatwierdziła: T.Święcicka