36. ROCZNICA WPROWADZENIA W POLSCE STANU WOJENNEGO

36.rocznica wpr stanu woj13 grudnia br. uczniowie klasy III d  z wychowawcą p. Piotrem Bartnikiem oraz  nauczycielem historii p. Pawłem Marchelą wzięli udział w uroczystościach upamiętniających  36. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.  O godzinie 12:00 przy pomniku Solidarności zebrali się  przedstawicie władz miasta i powiatu, członkowie NSZZ Solidarność, uczniowie oraz  mieszkańcy Węgrowa. Zgromadzeni wysłuchali hymnu Polski, następnie wicestarosta Halina Ulińska i wiceburmistrz Leszek Redosz przypomnieli w krótkich wystąpieniach wydarzenia związanie z ogłoszeniem przez władze komunistyczne stanu wojennego. Spotkanie zakończyło się złożeniem kwiatów pod pomnikiem upamiętniający działania NSZZ Solidarność w naszym mieście.

Gabriela Wołynko z III d

Zatwierdziła: T.Święcicka