PRZEMIANY ENERGII NA UNIWERSYTECIE

DSC00316  9.12 br. uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Piotra Bartnika, pani Jolanty Kowalik i pani Edyty Szczęśniak udali się na Uniwersytet Warszawski w celu wysłuchania interesującego wykładu nt. przemian energii. Pan profesor Andrzej Wysmołek przedstawił za pomocą doświadczeń, w jakie formy może zmieniać się różnego rodzaju energia. W doświadczeniach asystowali wybrani słuchacze. Dzięki użyciu w czasie prezentacji nowoczesnej, specjalistycznej aparatury słuchacze jeszcze lepiej poznali prezentowane zjawiska. Dowiedzieli się m.in. jaki wpływ ma barwa ciała na ilość przyjmowanej energii. Po wysłuchaniu wykładu uczestnicy wykonali internetowy quiz oraz mogli ocenić pracę wykładowcy. Była to niecodzienna lekcja fizyki pozwalająca powtórzyć znane ze szkoły zagadnienia.

Bartosz Jarosiewicz IIIC